Tigerino Nuggies review (2026): twee prijskaartjes, twee scores, één zak grit
Tigerino Nuggies review (2026): twee prijskaartjes, twee scores, één zak grit
Kort antwoord. Tigerino Nuggies is met € 0,64 per liter de op één na goedkoopste klontvormende kleivulling bij Zooplus, tegen een schapmediaan van € 1,14. Daar staat een uitgesproken verdeeld oordeel tegenover: 602 beoordelingen leveren gemiddeld 3,1 tot 3,5 sterren op, waarbij 40% van de kopers twee sterren of minder geeft. De twee klachten die er bovenuit steken zijn stof en klonten die tijdens het scheppen uit elkaar vallen.
Wat je werkelijk betaalt
Tigerino is het huismerk van Zooplus, dus je vindt Nuggies nergens anders. Dat maakt de prijs eenvoudig te controleren en meteen ook eenvoudig te misverstaan, want de prijs op het schap is niet de prijs die je afrekent.
| Verpakking | Schapprijs | Per liter | Verzending | Per liter inclusief verzending |
|---|---|---|---|---|
| 14 l, losse zak | € 9,99 | € 0,71 | € 4,99 | € 1,07 |
| 2 × 14 l, dubbelpak | € 17,99 | € 0,64 | € 4,99 | € 0,82 |
| 3 × dubbelpak (84 l) in één bestelling | € 53,97 | € 0,64 | gratis | € 0,64 |
Op een smal scherm kun je de tabel opzij schuiven.
De verzendtrap van Zooplus hebben wij op 26 augustus 2026 over de volledige feed van bijna 25.000 regels gecontroleerd, zonder enige uitzondering: onder € 19,00 betaal je € 4,99, tussen € 19,00 en € 28,99 betaal je € 2,99, en vanaf € 29,00 is verzenden gratis. Zowel de losse zak als het dubbelpak valt onder die eerste drempel. Wie één dubbelpak bestelt, betaalt dus 28% meer per liter dan de prijs die op het schap staat.
Over de “10% korting”. Zooplus toont bij het dubbelpak een adviesprijs van € 19,98 tegenover een verkoopprijs van € 17,99. Die adviesprijs is exact tweemaal de losse prijs van € 9,99. Er is dus geen sprake van een tijdelijke actie waar je snel bij moet zijn; het is de normale grootverpakkingskorting, en die staat er al zolang wij dit product volgen. Reken er gerust op, maar laat je er niet door opjagen.
Prijs gecontroleerd op 27 augustus 2026. Zooplus wijzigt prijzen dagelijks; controleer altijd het bedrag op de productpagina zelf.
De vondst die deze pagina draagt: dezelfde zak, twee listings, twee scores
Tijdens het uitlezen van de feed stuitten wij op iets dat wij nog nergens beschreven hebben gezien. Tigerino Nuggies staat bij Zooplus verspreid over veertien feedregels, maar op basis van de EAN-codes zijn dat maar vijf werkelijk verschillende producten. De rest zijn dubbelingen.
De belangrijkste dubbeling is artikelnummer 786979, dat in de winkel “Dubbelpak Tigerino Nuggies” heet en onder een eigen categoriepad staat. De vier varianten daaronder dragen exact dezelfde EAN-codes als vier dubbelpakken die ook al onder de gewone Nuggies-nummers te koop zijn:
| Variant (2 × 14 l) | Staat onder | Én onder | EAN |
|---|---|---|---|
| Fresh (lenteweide) | 495328.3 | 786979.2 | 4260358514314 |
| Babypoedergeur fijn | 59434.3 | 786979.1 | 4260358514307 |
| Babypoedergeur grof | 568035.1 | 786979.0 | 4260358513553 |
| Katoenbloesem Ultra | 677407.0 | 786979.3 | 4260358516615 |
Op een smal scherm kun je de tabel opzij schuiven.
Zelfde streepjescode, zelfde inhoud, zelfde prijs van € 17,99, twee verschillende plekken in de winkel. Op zichzelf is dat vooral onhandig. Interessant wordt het pas als je kijkt naar de beoordelingen, want elke listing heeft een eigen teller.
Twee scores voor hetzelfde grit, stand 27 augustus 2026
Op de Dubbelpak-listing staan 329 beoordelingen met gemiddeld 3,1 sterren. Op de gewone Nuggies Babypoedergeur-listing staan 273 beoordelingen met gemiddeld 3,5 sterren. Dat is vier tienden verschil op wat voor een deel letterlijk dezelfde zakken zijn. Welk cijfer je te zien krijgt, hangt af van welke pagina Google je toevallig voorschotelt.
Wat wij hier niet van maken. De twee tellers staan niet volledig los van elkaar. Bij het doorlezen zagen wij minstens één Nederlandse beoordeling die woordelijk op beide pagina’s staat, met dezelfde datum en naam, en het volledige blok “Recensies uit andere landen” is grotendeels identiek. Er is dus overlap. Maar de totalen verschillen met 56 beoordelingen en de gemiddelden met 0,4 punt, dus volledig gelijk zijn ze evenmin. De praktische conclusie: je mag deze twee getallen niet bij elkaar optellen, en je mag geen van beide presenteren als “de” score van één specifieke variant. Wie dat wel doet, telt of dubbel of te weinig.
Wij hanteren op KatGear de regel dat een gedeelde reviewteller in milde vorm bruikbaar is en in ernstige vorm niet. Dit geval zit daar precies tussenin: het gaat om varianten van hetzelfde product, dus de score zegt wel iets over Nuggies als geheel, maar niet over de vraag of jouw specifieke geurvariant beter of slechter klontert dan de andere. Voor die vraag zijn de cijfers waardeloos. Voor de vraag of Nuggies in het algemeen bevalt, zijn ze juist heel bruikbaar — en dan wordt het interessant.
Wat de sterverdeling laat zien: dit product verdeelt de kopers
Tel je beide listings bij elkaar op — met de kanttekening hierboven dat er overlap in zit — dan kom je op 602 beoordelingen. De verdeling daarvan is niet die van een gemiddeld product.
- 241 kopers (40%) gaven vijf sterren. Dat is de grootste groep.
- 153 kopers (25%) gaven één ster. Dat is de op één na grootste groep.
- Slechts 48 kopers (8%) gaven drie sterren.
Bij de meeste producten in het kattenbakvullingschap zie je een piek bij vier en vijf sterren met een dunne staart naar beneden. Hier zie je twee pieken, aan weerszijden. Ongeveer 52% van de kopers is tevreden (vier of vijf sterren), ongeveer 40% is ontevreden (één of twee sterren), en het midden is nagenoeg leeg.
Dat patroon betekent iets concreets voor jou als koper. Het is niet zo dat Nuggies “middelmatig” is en je een middelmatig resultaat mag verwachten. Het is zo dat het bij ongeveer de helft van de huishoudens goed werkt en bij een aanzienlijk deel van de rest ronduit niet. Een gemiddelde van 3,3 sterren beschrijft hier geen enkele koper accuraat.
Wat de kopers zelf schrijven
Wij hebben de eerste pagina van beide beoordelingenoverzichten gelezen: 40 Nederlandstalige recensies, waarvan er één op beide pagina’s stond, dus 39 verschillende. Daar hebben wij op thema geteld.
Belangrijk voorbehoud bij deze telling. Zooplus sorteert die eerste pagina onder de kop “Beste lokale recensies”, niet willekeurig. In onze steekproef van 39 was 31% positief, terwijl de volledige sterverdeling van 602 beoordelingen op 52% positief uitkomt. Onze steekproef is dus negatiever dan het geheel. Gebruik de percentages hieronder om te zien wélke klachten terugkomen, niet om te schatten hoe vaak.
| Thema | Genoemd in | Waar het over gaat |
|---|---|---|
| Klonten vallen uit elkaar | 22 van 39 | De klont vormt zich wel, maar breekt zodra de schep eronder komt. Er blijft vervuild grit achter. |
| Geur komt door | 11 van 39 | Ammoniaklucht binnen enkele dagen, vaak als gevolg van het vorige punt. |
| Stof | 10 van 39 | Stofwolk bij het ingieten én bij het dagelijks scheppen. Meerdere schrijvers noemen astma of een mondkapje. |
| “Vroeger was het beter” | 8 van 39 | Langjarige kopers melden een omslag, sommigen koppelen die aan een nieuwe verpakking of een prijsverhoging. |
| Zak kapot geleverd | 4 van 39 | Gescheurde zakken bij bezorging. Dit is een verpakkings- en transportkwestie, geen eigenschap van het grit. |
Op een smal scherm kun je de tabel opzij schuiven.
Twee dingen vallen op aan deze lijst. Ten eerste dat de klachten onderling samenhangen: als de klont uit elkaar valt, blijft er nat grit in de bak achter, en dat is precies waarom de bak sneller gaat ruiken. Het is in de kern één probleem dat zich op drie manieren manifesteert.
Ten tweede dat de tevreden kopers vaak iets anders beschrijven dan alleen geluk. Verschillende vijfsterrenrecensies noemen expliciet een werkwijze: zorg voor een dikke laag zodat de urine de bodem niet raakt, geef de klont een paar uur om te drogen, en schep er diep onder. Eén koper schrijft dat hij niet begrijpt waar de slechte beoordelingen vandaan komen en vermoedt verkeerd gebruik. Wij kunnen dat niet toetsen, maar het is opvallend hoe consequent dit terugkomt bij juist de positieve schrijvers.
Als je Nuggies gaat proberen, doe dan dit. De fabrikant schrijft een vulhoogte van ongeveer 7 cm voor bij de fijne korrel en 7 tot 10 cm bij de grove. Dat is meer dan de laag die de meeste mensen gewend zijn te storten. Gecombineerd met wat de tevreden kopers schrijven — even laten drogen, diep scheppen — is een te dunne laag de meest waarschijnlijke verklaring voor een deel van de klachten over uiteenvallende klonten. Het is geen garantie, maar het kost je niets om het goed te doen.
Grof of fijn: het enige echte keuzecriterium
De vijf varianten verschillen in geur, en over geur valt weinig zinnigs te zeggen dat voor jouw kat opgaat. Er is echter één verschil dat wel meetbaar iets doet, en dat is de korrelgrootte. De fabrikant is daar ongewoon duidelijk over, duidelijker dan de rest van het Nederlandse internet.
| Fijne korrel | Grove korrel | |
|---|---|---|
| Klontvorm | Platte klonten aan de oppervlakte | Diepe klonten |
| Scheppen | Oppervlakkig scheppen volstaat | Schep moet dieper het grit in |
| Uitdragen | Meer korrels aan de pootjes | Duidelijk minder uitdragen |
| Aanbevolen voor | Kortharige katten | Half- en langharige katten |
| Vulhoogte volgens fabrikant | circa 7 cm | 7 tot 10 cm |
Op een smal scherm kun je de tabel opzij schuiven.
Heb je een Noorse Boskat, Maine Coon, Perzische kat of een andere langharige, dan is de grove korrel op papier de logische keuze: minder grit door de gang, en de vacht neemt minder mee.
Maar er zit een adder onder het gras, en die moeten wij eerlijk benoemen. De scherpste beoordelingen die wij op de Dubbelpak-listing tegenkwamen, stonden juist bij de grove variant. Twee van de drie meest recente eensterrenrecensies gingen expliciet over de grofkorrelige babypoedervariant, met klachten over klonten die uit elkaar vallen en over stof. Eén Franse koper met twee Maine Coons schrijft dat de XL-korrel duidelijk stoffiger is dan de fijne. Dat is precies het omgekeerde van wat de verpakking belooft.
Ons advies daarom: als je langharige katten hebt, koop de grove variant eerst als losse zak van 14 l en niet meteen als dubbelpak. De meerprijs per liter neem je één keer voor lief in ruil voor de zekerheid dat je niet met 28 liter blijft zitten.
De vijf varianten op een rij
| Variant | Korrel | Geur | Artikelnummer 2 × 14 l |
|---|---|---|---|
| Fresh | fijn | lenteweide | 495328.3 |
| Babypoedergeur | fijn | babypoeder | 59434.3 |
| Babypoedergeur grof | grof | babypoeder | 568035.1 |
| Katoenbloesem Ultra | fijn | katoenbloesem | 677407.0 |
| Sensitive | fijn | parfumvrij | 968764.0 |
Op een smal scherm kun je de tabel opzij schuiven.
Alle vijf kosten hetzelfde: € 9,99 voor 14 l en € 17,99 voor 2 × 14 l. Je betaalt dus niets extra voor de parfumvrije uitvoering, wat bij veel merken wél het geval is.
De fabrikantclaims, één voor één nagelopen
Wij labelen op KatGear systematisch welke productclaims onderbouwd zijn en welke niet. Bij Nuggies levert dat het volgende beeld op.
| Claim | Ons oordeel |
|---|---|
| “4× effectiever dan gebruikelijk grit” | Onbewijsbaar zoals geformuleerd. Er wordt geen meetmethode genoemd en geen referentieproduct. Vier keer effectiever dan wát? |
| “Fijne, stofarme korrels” | Staat op gespannen voet met de praktijk. Er is geen stofmeting gepubliceerd, en stof is in onze steekproef de op twee na meest genoemde klacht. Wij zouden deze claim niet overnemen. |
| “100% natuurlijke klei, vrij van chemische toevoegingen” | Intern inconsistent. Drie van de vijf varianten zijn geparfumeerd, en parfum is een toevoeging. Voor de parfumvrije Sensitive klopt de claim; voor Fresh, Babypoeder en Katoenbloesem wringt het. |
| “Klontert meteen” | Wordt door de kopers weersproken. Zowel de klagers als de tevreden kopers beschrijven dat de klont tijd nodig heeft om uit te harden. “Meteen” is te sterk. |
| “Nooit door het toilet spoelen” | Correct en prijzenswaardig. De fabrikant zegt dit expliciet en verwijst naar het restafval of de gemeentelijke regels. Dat is de juiste instructie en veel merken zijn hier vaag over. |
Op een smal scherm kun je de tabel opzij schuiven.
Dat laatste punt verdient een compliment. Bentonietklei hoort niet in het riool, punt. Dat Tigerino dat onomwonden op de verpakking zet in plaats van het weg te moffelen, is precies wat je van een fabrikant mag verwachten.
Wat het per jaar kost, en waarom de bestelgrootte dat bepaalt
De fabrikant schrijft een vulhoogte van 7 cm voor en een volledige verversing ongeveer eens per maand, bovenop het dagelijks scheppen. Voor een gangbare bak van 50 × 37 cm komt 7 cm neer op bijna 13 liter. Eén zak van 14 l is dus grofweg één volle vulling, en met bijvullen tussendoor kom je bij één kat op ongeveer één zak per maand. Een koper met twee grote binnenkatten en twee bakken meldt anderhalve zak per maand, wat aardig in de buurt komt.
Reken je twaalf zakken per jaar, dan bepaalt hoe je bestelt bijna zeventig euro verschil.
Jaarkosten bij twaalf zakken van 14 l, prijzen 27 augustus 2026
De reden is de gratisdrempel van € 29,00. Eén dubbelpak kost € 17,99 en blijft daar ruim onder, dus je betaalt elke keer € 4,99 verzending. Drie dubbelpakken samen kosten € 53,97 en gaan er ruim overheen. Je hoeft er alleen ruimte voor te hebben: 84 liter grit is ongeveer een halve vierkante meter vloer.
Let op bij zooplus Gemak. Zooplus biedt een abonnementskorting aan die de orderwaarde verlaagt. Zit je met je bestelling net boven de € 29,00, dan kan die korting je onder de drempel duwen, waarna € 4,99 verzendkosten een deel van je voordeel weer opeten. Reken het even na voor je bevestigt. Wij nemen op KatGear altijd de gewone eenmalige prijs als rekenbasis, juist omdat abonnementsprijzen dit soort verrassingen opleveren.
Waar Nuggies staat in het Zooplus-schap
Wij hebben de volledige productfeed van 27 augustus 2026 doorgerekend. Van de 76 verschillende klontvormende kleivullingen die Zooplus in Nederland verkoopt, staat Nuggies in het dubbelpak op de tweede plaats qua prijs per liter. Alleen Sepicat LightWeight Classic Spa is goedkoper, met € 0,63 tegen € 0,64 — een verschil van iets meer dan een cent.
| Klontvormende kleivulling | Per liter | Ten opzichte van Nuggies |
|---|---|---|
| Sepicat LightWeight Classic Spa, 10 l | € 0,63 | 2% goedkoper |
| Tigerino Nuggies, 2 × 14 l | € 0,64 | — |
| Biokat’s Micro, 2 × 14 l | € 0,65 | 2% duurder |
| Biokat’s Classic 3in1, 18 l | € 0,72 | 13% duurder |
| Sanicat klonterend parfumvrij, 2 × 10 l | € 0,92 | 44% duurder |
| Mediaan van het hele schap | € 1,14 | 78% duurder |
| Ever Clean Extra Strong, 2 × 10 l | € 3,00 | 369% duurder |
Op een smal scherm kun je de tabel opzij schuiven.
Dat is de eerlijke context bij alle klachten hierboven. Nuggies is niet zomaar een middelmatig product; het is een van de goedkoopste kleivullingen in de winkel, en je koopt het voor iets meer dan de helft van wat de mediane concurrent kost. Of dat een goede ruil is, hangt ervan af hoeveel de klontsterkte je waard is.
De olifant in de kamer: Tigerino Canada
Bij het lezen van de beoordelingen viel ons iets op wat je niet uit de cijfers haalt. In minstens zes van de 39 gelezen recensies noemt de schrijver uit zichzelf een ánder Tigerino-product: Canada. Steeds in dezelfde bewoordingen. Men gebruikte jarenlang Canada, Canada was uitverkocht of te duur, men probeerde Nuggies, en men gaat terug naar Canada.
Dat is geen toeval, en de feed verklaart waarom het gebeurt. Op 27 augustus 2026 staan er 115 Tigerino-regels in het Nederlandse assortiment. Daarvan zijn er veertien Nuggies. Van Canada zijn er nog drie, en twee daarvan zijn geen zelfstandig product maar een bijverkoopoptie bij een kattenbak. Er is in feite nog één Canada-verpakking los te bestellen: 6 kg voor € 7,99.
Reken je dat om, dan wordt duidelijk wat die kopers bedoelen met “iets duurder”. Zooplus vermeldt bij de 14 l-zak Nuggies een gewicht van circa 14,2 kg, dus € 9,99 komt neer op ongeveer € 0,70 per kilo. Canada kost € 1,33 per kilo. Dat is geen klein verschil: Canada is per kilo 90% duurder.
Voor jou als lezer betekent dit twee dingen. Ten eerste: als je Nuggies overweegt omdat het goedkoop is, weet dan dat het alternatief waar de teleurgestelde kopers naar terugkeren bijna het dubbele kost. Ten tweede: het Canada-assortiment is zo uitgedund dat “gewoon teruggaan naar Canada” steeds minder een reële optie is. Een deel van de eensterrenrecensies gaat, als je goed leest, eigenlijk over dat verdwijnende alternatief en niet over Nuggies zelf.
Niet geschikt voor automatische kattenbakken
Dit verdient een eigen kopje omdat het een kostbare vergissing is. Twee kopers in onze steekproef melden onafhankelijk van elkaar dat Nuggies niet werkt in een automatische kattenbak, en de reden die zij geven is dezelfde die alle andere klagers noemen: de klont is niet stevig genoeg en valt uit elkaar.
Dat is logisch. Een zelfreinigende bak werkt met zeefrotatie: de cilinder draait, schone korrels vallen door de zeef terug en de klont draait door naar de opvangbak. Valt de klont tijdens die draai uit elkaar, dan zeeft de bak de vervuiling gewoon weer terug het grit in. Je krijgt dan het slechtste van twee werelden: een apparaat van honderden euro’s dat niets schoonmaakt, en een bak die alsnog gaat ruiken.
Heb je een automatische kattenbak, kies dan een vulling die specifiek op klontsterkte scoort en bespaar niet op deze post. Lees daarvoor onze gids over de beste kattenbakvulling en de vergelijking in onze gids over automatische kattenbakken.
Voor wie is Tigerino Nuggies wel, en voor wie niet
Wel doen als…
- prijs per liter je belangrijkste criterium is
- je bereid bent een laag van 7 cm te storten en diep te scheppen
- je in één keer drie dubbelpakken kunt bestellen en opslaan
- je een parfumvrije bentonietvulling zoekt zonder meerprijs
- je dagelijks schept en de bak maandelijks volledig ververst
Niet doen als…
- je een automatische kattenbak hebt
- jij of je kat luchtwegklachten heeft; stof is hier een reëel risico
- je een dunne laag grit gebruikt en snel wilt scheppen
- je bak in de woonkamer staat en geur direct opvalt
- je niet tegen de kans kunt dat het bij jou gewoon niet werkt
Wij tonen bewust de goedkoopste optie én de proefoptie. Welke van de twee je kiest, maakt voor ons niets uit.
Ons oordeel
6,5 / 10
Tigerino Nuggies doet precies één ding uitzonderlijk goed, en dat is goedkoop zijn. Voor € 0,64 per liter krijg je een bentonietvulling die bij ongeveer de helft van de huishoudens naar behoren werkt. De andere helft loopt tegen klonten aan die uit elkaar vallen en tegen meer stof dan de verpakking suggereert. Dat is een gok, maar wel een goedkope: één zak van 14 l kost je € 9,99 om erachter te komen. Wij trekken punten af voor de stofclaim, die door de kopers stelselmatig wordt weersproken, en voor de “4× effectiever”-claim waar geen enkele onderbouwing bij zit. Wij tellen punten op voor de eerlijke doorspoelinstructie, de gelijke prijs voor de parfumvrije variant, en het simpele feit dat je nergens goedkoper klontvormende klei koopt.
Veelgestelde vragen
Is Tigerino Nuggies klontvormend?
Ja, het is een klontvormende bentonietvulling van natuurlijke klei. De praktijk is genuanceerder: 22 van de 39 door ons gelezen Nederlandse recensies melden dat de klont zich wel vormt maar tijdens het scheppen uit elkaar valt. Een vulhoogte van 7 cm en een paar uur uitharden voor je schept, worden door de tevreden kopers consequent genoemd als voorwaarde.
Mag Tigerino Nuggies door het toilet?
Nee. De fabrikant schrijft expliciet voor om het bij het restafval te doen of te handelen volgens de regels van je gemeente, en nooit door het toilet te spoelen. Bentonietklei zwelt in water en kan je afvoer verstoppen.
Wat kost Tigerino Nuggies per liter?
Op 27 augustus 2026 kost 14 l € 9,99 (€ 0,71 per liter) en 2 × 14 l kost € 17,99 (€ 0,64 per liter). Reken je verzendkosten mee, dan komt één losse zak op € 1,07 per liter uit. Bestel je drie dubbelpakken tegelijk, dan is verzenden gratis en blijf je op € 0,64.
Waarom zie ik verschillende beoordelingen voor hetzelfde product?
Omdat Zooplus dezelfde dubbelpakken onder twee artikelnummers verkoopt, elk met een eigen reviewteller. Artikelnummer 786979 staat op 329 beoordelingen met 3,1 sterren, artikelnummer 59434 op 273 beoordelingen met 3,5 sterren. De EAN-codes zijn identiek. Welk cijfer je ziet, hangt af van welke pagina je opent.
Grof of fijn: wat moet ik kiezen?
De fabrikant adviseert de grove korrel voor half- en langharige katten omdat die dieper klontert en minder wordt uitgedragen. Wij tekenen daarbij aan dat de grove variant in onze steekproef juist de scherpste beoordelingen kreeg, ook over stof. Koop de grove korrel daarom eerst als losse zak.
Is Tigerino Nuggies geschikt voor een automatische kattenbak?
Wij raden het af. Zeefrotatie vraagt om een klont die de draaibeweging heel doorstaat, en dat is precies het punt waarop deze vulling het vaakst tekortschiet. Twee kopers melden dit expliciet.
Waar kan ik Tigerino Nuggies kopen?
Alleen bij Zooplus. Tigerino is een huismerk van zooplus SE, dus je vindt het niet bij bol.com of in de dierenwinkel.
